
Dnia 8 czerwca na stadionie MOSiR w Wolsztynie odbył się Lekkoatletyczny Mityng Klas III. Był to dzień pełen sportowych emocji. Każde dziecko wzięło udział w wybranej przez siebie konkurencji, zdobywając nowe doświadczenia. Uczniom klasy III udało się zdobyć:
I miejsce - Leon Krawczyk (skoki w dal)
III miejsce - Natan Basiński ( rzut piłeczką palantową)
IV miejsce - Marcin Piskorski ( bieg na 60 m)
Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów !

Towarzyszki, Towarzysze oraz Sympatycy Składaków!
Po zakończeniu I Zlotu Składaków pragniemy ogłosić, że plan został wykonany nie w 100%, nie w 200%, ale co najmniej w 300%!
W związku z tym składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej podróży w czasie do epoki kartek, kolejek i niezniszczalnych rowerów.
Rodzicom dziękujemy za wsparcie logistyczne, organizacyjne, moralne i finansowe. Dzięki Wam zdobycie potrzebnych materiałów okazało się łatwiejsze niż zdobycie papieru toaletowego w roku 1982. Nauczycielom dziękujemy za cierpliwość, pomoc i wyrozumiałość. Udowodniliście, że nawet najbardziej ambitny plan pięcioletni można zrealizować podczas jednej szkolnej imprezy. Pracownikom Obsługi i wszystkim sponsorom dziękujemy za niezawodność, sprawność i gotowość do działania. Gdyby istniał Order Bohatera Codzienności, otrzymalibyście go jednogłośnie. Dyrekcji składamy szczególne podziękowania za zgodę na realizację przedsięwzięcia, wsparcie oraz wiarę, że grupa uczniów klasy 5 ze składakami i szalonym wychowawcą nie doprowadzi szkoły do stanu kryzysowego.
Dzięki wspólnemu wysiłkowi nikt nie musiał stać w kolejce po dobrą zabawę, a uśmiechów wystarczyło dla wszystkich — bez kartek i bez limitów.
Niech żyje I Zlot Składaków!
Niech żyje dobra współpraca!
I niech żyją składaki — pojazdy niezawodne bardziej niż niejeden plan gospodarczy!
Z rowerowym pozdrowieniem
Uczniowie klasy 5 i Wychowawca

Nasze przedszkolaki spędziły pełen wrażeń dzień podczas wycieczki do Leśnej Osady Osiołkowo!
Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i ciekawych wyzwań. Przedszkolaki uczestniczyły w leśnych zabawach, rozwiązywały zagadki oraz brały udział w licznych konkurencjach i zadaniach sprawnościowych. Wspólnie budowały także szałas, ucząc się współpracy i odkrywając tajemnice życia w lesie.
Największą radość sprawiło jednak spotkanie z osiołkami. Dzieci miały okazję je pogłaskać, wyczesać oraz nakarmić, poznając bliżej te sympatyczne zwierzęta.
Na zakończenie pełnego przygód dnia na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka w postaci waty cukrowej oraz kolorowe malowanie twarzy.
To był dzień pełen ruchu, uśmiechu i niezapomnianych przeżyć!

28 maja uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w niesamowitych warsztatach z wykorzystaniem suchego lodu. Poznali właściwości tej substancji i mogli sprawdzić jak reaguje w zależności od dodanych do niej płynów. Emocjom nie było końca, a wiedza zdobyta w ten sposób z pewnością zapisze się w ich pamięci. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała te warsztaty.

W grupie Sówek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny dla Rodziców. Po części artystycznej odbyły się konkursy i wspólne zabawy dla Rodziców i Dzieci. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz miłej, rodzinnej atmosfery. To był dzień pełen wrażeń i emocji. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.