Dodano: 2021-04-22, Światowy Dzień Ziemi w przedszkolu

22.04 obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który ma uświadamiać ludziom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego głównym celem jest promowanie postaw ekologicznych i zachęcenie wszystkich do prowadzenia trybu życia przyjaznego Ziemi. Jest to także czas by zastanowić się nad swoim zachowaniem względem środowiska.  Musimy pamiętać, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi  i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

Przez cały tydzień obie grupy realizowały tematykę związaną z ekologią i ochroną środowiska. Dziś, by uczcić tak ważną datę, Żabki i Tygryski włączyły się w akcję sprzątania świata i wspólnie z Paniami wyruszyły na poszukiwanie śmieci pozostawionych na terenie wokół naszego przedszkola, dzięki czemu mogły w praktyce przekonać się, dlaczego dbanie o naszą planetę jest dla nas tak istotne.

Zapamiętajmy:

"Ponieważ Ziemia opiekuje się nami, również i my zaopiekujmy się Ziemią."