Dodano: 2019-11-12, Mistrzostwa rejonu leszczyńskiego w badmintonie

12 listopada 2019 r w hali sportowej przy SP 2 w Wolsztynie rozegrano Mistrzostwa rejonu leszczyńskiego w drużynowym badmintonie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy V i VI: Iga Horowska, Aleksandra Siczyńska i Marta Andrys. Prócz naszej szkoły pojawiły się reprezentantki następujących szkół: SP Dąbcze, SP Wijewo, SP 1 Gostyń, SP 7 Leszno, SP 2 Wolsztyn, SP 9 Leszno, SP 5 Gostyń.

Zawody były rozgrywane „systemem brazylijskim”. Przegranie dwóch meczów powodowało eliminacje z turnieju. W pierwszej rundzie wylosowaliśmy SP Dąbcze. Po ciężkim boju ulegamy 1:3. Kolejnym przeciwnikiem są dziewczyny z SP 5 Gostyń, z którymi wygrywamy 3:1. Do półfinału docieramy po walkowerze z SP 7 Leszno.  W półfinale czekają na nas dziewczyny z SP Dąbcze. Mecz kończy się naszą porażką w stosunku 3:0. Pozostaje nam mecz pocieszenia, o brązowy medal ;), z SP 9 Leszno. Mecz kończy się naszym zwycięstwem 3:2. Zawody, ostatecznie, kończymy na III miejscu :).

Ostateczna kolejność:

1. SP Dąbcze
  2. SP Wijewo
  3. SP Świętno
  4. SP 9 Leszno

5-6. SP 1 Gostyń, SP 7 Leszno

7-8. SP 2 Wolsztyn, SP 5 Gostyń

Naszym dziewczynom gratulujemy waleczności i serca do gry. I do zobaczenia na parkietach w kolejnym roku szkolnym