Dodano: 2021-12-01, Hotel dla owadów - przedszkole

W ramach projektu edukacyjnego Ekokulturalne Przedszkole przy sali Maluszków powstał Hotel dla Owadów, który stanie się bezpiecznym miejscem dla owadów pożytecznych, a w szczególności dla owadów zapylających. Owady zapylające to obok pszczół miodnych, pszczoły samotnice (murarka, lepiarka czy porobnica), a także motyle, chrząszcze, muchówki, czy trzmiele. Jedna trzecia pokarmów, jakie spożywamy, to zasługa zapylaczy. Niestety poprzez nieodpowiedzialne działania człowieka jest ich coraz mniej, dlatego przedszkolaki postanowiły im pomóc.

Naszą grupę odwiedziła też Pani Ewa, która opowiedziała nam o pracy pszczelarza, a także życiu i pracy pszczół, za co jej serdecznie dziękujemy!