Dodano: 2021-11-15, Kampania edukacyjna w gminie Wolsztyn - edycja 2021

Klasa I i II oraz uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną uczestniczyli w Edukacji o ochronie powietrza - kampanii edukacyjnej w gminie Wolsztyn – edycja 2021r. Celem edukacji było zwrócenie uwagi na pogarszający się stan środowiska przyrodniczego oraz zachęcenie do współdziałania na rzecz naszej planety poprzez codzienne proekologiczne czynności. Uczniowie poznali negatywne skutki zanieczyszczenia środowiska. Przekonały się jak bardzo szkodliwe jest palenie papierosów, nie tylko dla samego palacza, ale także dla osób które są w jego otoczeniu. Miały okazję poznać, co to jest smog i jak bardzo szkodzi zdrowiu szczególnie dzieciom oraz jak się przed nim chronić. Podczas spotkania uczniowie zdobyli i poszerzyli wiadomości na temat oszczędzania wody, prądu, składowania i segregowania odpadów oraz recyklingu.

W szkole został również przeprowadzony konkurs plastyczny ph. „Ochrona powietrza”.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VIII.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę.

Powołane jury w składzie: p. Dorota Szuch, p. Monika Kędziora i p. Ewa Zakrzewska przyznały następujące miejsca i wyróżnienia.

W KATEGORII KLAS I – III

I miejsce – Maciej Kwiatkowski z klasy II

II miejsce – Michalina Bressa z klasy II

III miejsce – Mieszko Kaczmarek z klasy I