Dodano: 2020-12-29, Sprostowanie

Sprostowanie

W związku z pojawieniem się artykułu w lokalnej gazecie, chciałbym dokonać sprostowania kilku informacji:

1)      Nieprawdą jest, że zachorowały wszystkie nauczycielki przedszkola. Na zwolnieniu przebywały tylko dwie z czterech nauczycielek. Należy też zauważyć, że pierwsza informacja o pozytywnym wyniku testu w Zespole wpłynęła dopiero w ostatni (!) dzień funkcjonowania przedszkola, tj. w piątek 18 grudnia!

2)      W związku z tym nieprawdą jest też, że dzieci (lub pracownicy) zostały objęte kwarantanną w czwartek 17 grudnia. Nastąpiło to 18 grudnia w przypadku grupy 5-6-latków i 19 grudnia (w sobotę) dla grupy 3-4-latków.

3)      Nieprawdą jest, że na kwarantannę zostało skierowanych blisko 50 przedszkolaków. Do przedszkola uczęszcza 42 dzieci. Kwarantanny były nakładane w zależności od dnia kontaktu z osobą zakażoną – łącznie 32 przedszkolaków.

4)      Nieprawdą jest, że nauczyciele lub personel z jakimikolwiek objawami mogącymi wskazywać na COVID-19 mieli kontakt z dziećmi. Pracownicy zgłaszający dolegliwości są odsuwani od pracy. Mają też obowiązek mierzenia temperatury.

Jednocześnie chciałbym podkreślić, że rozumiem złość w związku z zaistniałą sytuacją. Chodzi tu w końcu o zdrowie Państwa dzieci. Emocje potęguje na pewno również fakt, że odbywało się to w okresie świątecznym, co niektórym mogło pokrzyżować plany. Prosiłbym jednak, by wszelkie wątpliwości weryfikować u źródła. Pozwoli to uniknąć niedomówień, półprawd oraz szerzenia nieprawdziwych informacji.

Krzysztof Filipek
dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świętnie