Dodano: 2020-08-31, Przebieg dnia i funkcjonowanie Zespołu w reżimie sanitarnym

Od pierwszego września w Zespole obowiązują Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID-19. Jak będzie wyglądał dzień w szkole? Co zrobimy, gdy u dziecka wystąpią objawy mogące sugerować zakażenie COVID-19? Jakie obowiązki ma rodzic i dziecko? Prosimy o zapoznanie się z treścią linków.

Dzień w szkole (czyli przebieg dnia krok po kroku)

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID-19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świętnie

Procedura postępowania z uczniem/przedszkolakiem, u którego występują objawy, które mogą sugerować zakażenie COVID 19

Obowiązki rodziców:

1. Zapoznają się z procedurami opracowanymi na czas zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii COVID-19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świętnie.
  2. Są zobowiązani do podania aktualnego numeru telefonu i odbierania telefonów ze szkoły.
  3. Przekazują wychowawcom istotne informacje o stanie zdrowia dziecka.
  4. Nie posyłają do szkoły, przedszkola dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
  5. Posyłają do szkoły, przedszkola tylko zdrowe dziecko –bez objawów chorobowych.
  6. Stosują się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do instytucji. Po przebytej chorobie rodzic zobligowany jest do dostarczenia do szkoły, przedszkola zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego stan zdrowia dziecka, umożliwiający jego ponowne przyjęcie.
  7. Przyprowadzają/odbierają dziecko będąc zdrowym i wyposażonym w środki ochrony osobistej, nie wcześniej niż 10 minut przed lekcją.
  8. Nie wchodzą do budynku szkolnego.Przyprowadzają i odbierają dzieci we wskazanym miejscu z zachowaniem dystansu społecznego i przestrzegają obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli.Dezynfekują ręce przed użyciem dzwonka w celu zasygnalizowania przyprowadzenia lub odbioru dziecka.
  9. Nie gromadzą się  przed  wejściem  do  budynku  szkoły  bez  zachowania bezpiecznego dystansu.
  10. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa.
  11. Wyjaśniają dziecku, że nie może zabrać do instytucji zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.
  12. Zwracają dzieciom uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
  13. Nie dają przedszkolakom butelki/bidonu z napojem- przedszkole zapewnia napój do każdego posiłku i w momencie pragnienia.
  14. Odbierają dziecko, niezależnie od jego wieku, jeżeli wystąpiły u niego objawy mogące sugerować zakażenie COVID-19.

Obowiązki uczniów:
  15. Bezwzględnie stosują zasady higieny: często myją ręce wodą z mydłem i nie podają ręki na powitanie, zachowują dystans, a także unikają dotykania oczu, nosa i ust. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania.
  16. Dezynfekują ręce przy wejściu, a jeżeli mają przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast myją ręce.
  17. Przychodzą do szkoły w określonych godzinach.
  18. Starają się zachować dystans społeczny w stosunku do kolegów i nauczycieli.
  19. Zabierają do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów, nie pożycza ich od kolegów.Ogranicza też przynoszenie zbędnych rzeczy.
  20. Nie korzystają z szatni, kurtki przechowują w swoich szafkach.
  21. Bezwzględnie stosują się do poleceń nauczycieli.
  22. Unikają kontaktu z uczniami z innych klas.
  23. Wyrzucają maseczki i rękawiczki do wyznaczonych pojemników.