Dodano: 2020-08-24, Inauguracja w Przedszkolu i Szkole

Przedszkole

Pragniemy poinformować, że jesteśmy w stanie w pełni wznowić działalność przedszkola od 1 września dla wszystkich grup! Jest to o tyle istotne, że dla przedszkoli wciąż obowiązują wytyczne z 2 lipca 2020 r., w tym odnośnie maksymalnej liczby przedszkolaków przebywających w salach. Według tych w sali nr 4 w budynku szkolnym może przebywać maksymalnie 18 dzieci. W sali w budynku przedszkola zmieści się natomiast 25 przedszkolaków.

Z tego powodu w roku szkolnym 2020/2021:
- grupa 3-4-latków będzie miała zajęcia w sali nr 4 budynku szkolnego,
- grupa 5-6-latków w budynku przedszkola
,
- grupa 10-godzinna w budynku przedszkola.

W roku szkolnym 2020/2021 wychowawczyniami oddziałów będą:
- pani Marta Radna – 3-4-latki,
- pani Ewa Zakrzewska – 5-6-latki.

O szczegółach funkcjonowania przedszkola poinformujemy w najbliższym czasie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dwóch częściach:

1)      Dla klas 1-3 o godzinie 8:

1. Uczniowie klas 1 przychodzą z jednym rodzicem (rodzica obowiązuje maseczka).
  2. Uczniowie klas 2-3 przychodzą samodzielnie, obecność rodziców tylko w uzasadnionych przypadkach po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z dyrektorem (nr tel. 697 032 293).
  3. Uczniowie przychodzą na dziedziniec szkolny krótko przed godziną 8, skąd są zabierani przez wychowawców na halę.
  4. Uczniowie zasiadają w wyznaczonych miejscach w 1,5-metrowych odstępach.
  5. W trakcie uroczystości odbędzie się pasowanie na ucznia.
  6. Po uroczystości uczniowie udają się do klas, a rodzice, czekając na swoje dzieci, mogą zostać w hali lub opuszczają szkołę.

2)      Dla klas 4-7 o godzinie 9:

1. Uczniom dojeżdżającym jest zagwarantowany dojazd na godzinę 9 i odjazd o godzinie 10:15.
  2. Uczniowie każdej klasy przychodzą na różne godziny i wchodzą różnymi wejściami:
    • Klasa 4 – tylne wejście,  godzina 9:00,
    • Klasa 5 – przednie wejście, godzina 9:00,
    • Klasa 6 – tylne wejście,  godzina 9:10,
    • Klasa 7 – przednie wejście, godzina 9:10.
  3. Uczniów spod wejść odbierają wychowawcy i przyprowadzają na halę, gdzie ustawiają się wyznaczonych miejscach.
  4. Po uroczystości uczniowie udają się do swoich sal wraz z wychowawcami.
  5. Uczniowie opuszczają szkołę w sposób uniemożliwiający kontakt między klasami.

Celem ograniczenia kontaktów między uczniami różnych klas, nie organizujemy specjalnej mszy w ramach inauguracji roku szkolnego 2020/2021. Odbędzie się ona w trybie podobnym, jak miało to miejsce na zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

O szczegółach funkcjonowania szkoły poinformujemy w najbliższym czasie.