Dodano: 2020-04-03, Biblioteka - Międzynarodowy Dzień Książki

Celem takiego dnia jest promowanie literatury pięknej i grafiki dla młodego czytelnika, a święto przypada dokładnie w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, słynnego duńskiego bajkopisarza.

Co czytają najmłodsi?

Wśród tytułów, które wśród najmłodszych czytelników są popularne jest seria „Kicia Kocia”; „Marysia”; „Tupcio Chrupcio” czy „Świat w obrazkach”.

Starsze dzieci chętnie sięgają po tytuły z serii „Magiczne drzewo”; „Wojny dorosłch”; "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”; ”Hobbit” a także „Harrego Pottera”.