Dodano: 2019-12-19, Wojewódzkie Mistrzostwa w Badmintonie

19 grudnia 2019 roku Szkoła Podstawowa w Przeźmierowie gościła osiem najlepszych drużyn z Wielkopolski w badmintonie. Zawody były rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W kategorii chłopców rywalizowały SP 82 Poznań, SP 1 Kępno, SP Przeźmierowo, SP Boruja Kościelna, SP 3 Konin, SP 2 Jastrowie, SP Szczytniki Duchowne i SP Święto. Szkołę ze Świetna reprezentowali uczniowie ósmej klasy: Maksymilian Surdyk, Paweł Michalewicz i Kacper Wieczorek.
Zespół ze Świętna trafił do grupy z późniejszymi mistrzami i wicemistrzami zawodów. W pierwszej części zmagań odnieśli zwycięstwo nad Borują Kościelną 3:2, i przegrali z Kępnem i Poznaniem w stosunku 3:0. Do strefy medalowej awansowali badmintoniści, którzy na co dzień grają w klubach sportowych.
Na koniec zmagań klasyfikacja przedstawiała się następująco: SP 1 Kępno – I miejsce, SP 82 Poznań – II miejsce, SP 3 Konin – III miejsce, SP Przeźmierowo - IV miejsce. Natomiast zespół ze Świętna zajął wyśmienite V miejsce, które jest dużym sukcesem uczniów i szkoły. Uczniów do zawodów przygotował Sebastian Ceglarek, nauczyciel z SP Świętno.